Галоўная старонка Навіны Пра праект Кантакт Спасылкі Кнігі ў PDF/DJVU Канвэртар лацінкі
Шукаць:    
 
 толькі ў назьве   шукаць ва ўсіх    віртуальная клявіятура Уставіць беларускае "і" Уставіць у-кароткае (ў)
 
 
 

Фильмы в хронологическом порядке

1926
Лесная быль (Лясная быль)
Проститутка (Прастытутка)

1927
В большом городе (У вялікім горадзе)
Городские неудачи (Гарадскія няўдачы)
Его превосходительство (Яго яснавяльможнасць)
Кастусь Калиновский (Кастусь Каліноўскі)

1928
Гришка-свинопас (Грышка-свінапас)
Джентльмен и петух (Джэнтльмен і певень)
Песня весны (Песня вясны)
Четыреста миллионов (Чатырыста міліёнаў)

1929
В огне рожденная (У агні народжаная)
До завтра (Да заўтра)
Отель «Савой» (Гатэль «Савой»)
Сосны шумят (Хвоі гамоняць)

1930
Настоящая жизнь (Сапраўднае жыццё)
Ненависть (Нянавісць)
Рубикон (Рубікон)
Саша (Алеся)
Суд должен продолжаться (Суд павінен працягвацца)
Хамелеон (Хамелеон)
Хромоножка (Кульгавенькая)

1931
Враг у порога (Вораг ля парога)
Высота 88,5 (Вышыня 88,5)
Кто лучше? (Хто лепш?)
Солнечный поход (Сонечны паход)
Ураган (Ураган)
Честь (Гонар)

1932
Беглецы (Уцекачы)
Боям навстречу (Баям насустрач)
Возвращение Нейтана Беккера (Вяртанне Нэйтана Бэкера)
Женщина (Жанчына)
Первый взвод (Першы ўзвод)
Печать времени (Адбітак часу)
Слава мира (Слава свету)
Счастье (Шчасце)

1933
Дважды рожденный (Двойчы народжаны)
Кто твой друг? (Хто твой сябра?)
Первая любовь (Першае каханне)
Поручик Киже (Паручнік Кіжэ)

1934
Золотые огни (Залатыя агні)
Полесские робинзоны (Палескія рабінзоны)
Совершеннолетие (Паўналецце)

1935
Инженер Гоф (Інжынер Гоф)
Новая родина (Новая радзіма)
Путь корабля (Шлях карабля)

1936
Девушка спешит на свидание (Дзяўчына спяшаецца на спатканне)
Днепр в огне (Дняпро ў агні)
Искатели счастья (Шукальнікі шчасця)
Концерт Бетховена (Канцэрт Бетховена)

1937
Балтийцы (Балтыйцы)
Дочь Родины (Дачка Радзімы)
Соловей (Салавей)

1938
Маска (Маска)
Медведь (Мядзведзь)
Налим (Мянтуз)
11 июля (11 ліпеня)

1939
Огненные годы (Вогненныя гады)
Человек в футляре (Чалавек у футляры)

1940
Будни (Будні)
Моя любовь (Маё каханне)

1941
Песнь о дружбе (Песня пра дружбу)
Семья Януш (Сям'я Януш)

1942
Белорусские новеллы (Беларускія навэлы)
Пчелка (Пчолка)
На зов матери (На кліч маці)

1943
Белорусский киноконцерт (Беларускі кінаканцэрт)

1947
Новый дом (Новы дом)

1948
Родные напевы (Родныя напевы)

1949
Константин Заслонов (Канстанцін Заслонаў)

1952
Павлинка (Паўлінка)

1953
Поют жаворонки (Пяюць жаваранкі)

1954
Дети партизана (Дзеці партызана)
Кто смеется последним (Хто смяецца апошнім)

1955
Белорусский концерт (Беларускі канцэрт)
Зеленые огни (Зялёныя агні)
Нестерка (Несцерка)

1956
Миколка-паровоз (Міколка-паравоз)
Посеяли девушки лен (Пасеялі дзяўчаты лён)

1957
Наши соседи (Нашы суседзі)
Полесская легенда (Палеская легенда)

1958
Красные листья (Чырвонае лісце)
Счастье надо беречь (Шчасце трэба берагчы)
Часы остановились в полночь (Гадзіннік спыніўся апоўначы)

1959
Девочка ищет отца (Дзяўчынка шукае бацьку)
Любовью надо дорожить (Каханнем трэба даражыць)
Строгая женщина (Строгая жанчына)

1960
Весенние грозы (Веснавыя навальніцы)
Впереди - крутой поворот (Наперадзе - круты паварот)
Первые испытания (1-я серия) (Першыя выпрабаванні (1-я серыя))
Человек не сдается (Чалавек не здаецца)

1961
День, когда исполняется 30 лет (Дзень, калі мінае 30 год)
Первые испытания (2-я серия) (Першыя выпрабаванні (2-я серыя))
Рассказы о юности (Апавяданні пра юнацтва)
Секретарь укома (Сакратар паветкама)
Комстрой (Камбуд)
Прорыв (Прарыў)
Даль зовет (Далечыня кліча)

1962
Маленькие мечтатели (Маленькія летуценнікі)
Юлькин день (Юльчын дзень)
Ошибка (Памылка)
Звезда на пряжке (Зорка на спражцы)
Мост (Мост)
Стальная колыбель (Сталёвая калыска)
Улица младшего сына (Вуліца малодшага сына)

1963
Внимание! В городе волшебник! (Увага! У горадзе чараўнік!)
Не плачь, Аленка (Не плач, Алёнка)
Последний хлеб (Апошні хлеб)
40 минут до рассвета (40 хвілін да світання)
Третья ракета (Трэцяя ракета)

1964
Криницы (Крыніцы)
Москва - Генуя (Масква - Генуя)
Письма к живым (Лісты да жывых)
Рогатый бастион (Рагаты бастыён)
Через кладбище (Цераз могілкі)

1965
Альпийская баллада (Альпійская балада)
Город мастеров (Горад майстроў)
Любимая (Каханая)
Пущик едет в Прагу (Пушчык едзе ў Прагу)
Сколько лет, сколько зим! (Колькі гадоў, колькі зім!)
Улыбка (Усмешка)

1966
Восточный коридор (Усходні калідор)
День приезда - день отъезда (Дзень прыезду - дзень ад'езду)
Западня (Пастка)
Иду искать (Іду шукаць)
Саша-Сашенька (Саша-Сашачка)
Чужое имя (Чужое імя)
Я родом из детства (Я родам з дзяцінства)

1967
Анютина дорога (Анюціна дарога)
Война под крышами (Вайна пад стрэхамі)
Житие и вознесение Юрася Братчика (Жыццё і ўзнясенне Юрася Братчыка)
Запомним этот день (Запомнім гэты дзень)
И никто другой (І ніхто іншы)
Рядом с вами (Побач з вамі)
Тысяча окон (Тысяча вокнаў)

1968
Годен к нестроевой (Годны ў нестраявыя)
Десятая доля пути (Дзесятая частка шляху)
Желаю удачи (Жадаю поспеху)
Иван Макарович (Іван Макаравіч)
Надпись на срубе (Надпіс на зрубе)
Стрекозиные крылья (Страказіныя крылы)
Шаги по земле (Крокі па зямлі)

1969
Берег принцессы Люськи (Бераг прынцэсы Люські)
Деревенские каникулы (Вясковыя канікулы)
Жди меня, Анна! (Чакай мяне, Ганна!)
Красный агитатор Трофим Глушков (Чырвоны агітатар Трафім Глушкоў)
Мы с Вулканом (Мы з Вулканам)
Сотвори бой (Ствары бой)
Сыновья уходят в бой (Сыны ідуць у бой)
«Я, Франциск Скорина...» («Я, Францыск Скарына...»)

1970
Белая земля (Белая зямля)
День да ночь (Дзень ды ноч)
Крушение империи (Крушэнне імперыі)
Нечаянная любовь (Неспадзяванае каханне)
Пятерка отважных (Пяцёрка адважных)
Смятение (Збянтэжанасць)
Сочинение (Сачыненне)
Спеши строить дом (Спяшайся будаваць дом)
Счастливый человек (Шчаслівы чалавек)
Черное солнце (Чорнае сонца)

1971
Батька (Бацька)
Большие перегоны (Вялікія перагоны)
Веришь, не веришь (Верыш, не верыш)
Жизнь и смерть дворянина Чертопханова (Жыццё і смерць двараніна Чартапханава)
Задачка (Задачка)
Запрос (Запыт)
Мировой парень (Міравы хлопец)
Могила льва (Магіла льва)
Полонез Огинского (Паланез Агінскага)
Про плотников (Пра цесляроў)
Рудобельская республика (Рудабельская рэспубліка)
Руины стреляют... (1-4 серии) (Руіны страляюць... (1-4 серыі))
Там, вдали, за рекой... (Там далёка, за рэчкай...)
Факир на час (Факір на гадзіну)

1972
Вашингтонский корреспондент (Вашынгтонскі карэспандэнт)
Весенняя сказка (Вясновая казка)
Вот и лето прошло... (Вось і лета прайшло...)
День моих сыновей (Дзень маіх сыноў)
Завтра будет поздно... (Заўтра будзе позна...)
Зимородок (Зімародак)
Золотое крыльцо (Залаты ганак)
Идущие за горизонт (Тыя, што ідуць за гарызонт)
Перед первым снегом (Перад першым снегам)
После ярмарки (Пасля кірмашу)
Руины стреляют... (5-6 серии) (Руіны страляюць... (5-6 серыі))
Улица без конца (Вуліца без канца)
Хроника ночи (Хроніка ночы)

1973
Большой трамплин (Вялікі трамплін)
Быть человеком... (Быць чалавекам...)
Встретимся (Сустрэнемся)
Горя бояться - счастья не видать (Гора баяцца - шчасця не бачыць)
Доброе дело (Добрая справа)
Кортик (Корцік)
Красный агат (киноальманах) (Чырвоны агат (кінаальманах))
Аннушка (Ганнушка)
Антиквары (Антыквары)
Красный агат (Чырвоны агат)
Облака (Воблакі)
Парашюты на деревьях (Парашуты на дрэвах)
Теща (Цешча)
Хлеб пахнет порохом (Хлеб пахне порахам)

1974
Бронзовая птица (Бронзавая птушка)
Великий укротитель (Вялікі ўтаймавальнік)
Великое противостояние (Вялікае процістаянне)
Веселый калейдоскоп (Вясёлы калейдаскоп)
Сюрпризы после смены (Сюрпрызы пасля змены)
Мой друг Кнопик, который знает все (Мой сябра Кнопік, які ведае ўсё)
Качкин едет в санаторий (Качкін едзе ў санаторый)
Время ее сыновей (Час яе сыноў)
Неоткрытые острова (Неадкрытыя астравы)
Пламя (Полымя)
Последнее лето детства (Апошняе лета дзяцінства)
Потому что люблю (Таму што кахаю)
Приключения в городе, которого нет (Прыгоды ў горадзе, якога няма)
Сергеев ищет Сергеева (Сяргееў шукае Сяргеева)
Ясь и Янина (Ясь і Яніна)

1975
Алехин - человек «дорожный» (Алёхін - чалавек «дарожны»)
Братушка (Братушка)
Волчья стая (Воўчая зграя)
Время-Не-Ждет (Час-не-чакае)
Гамлет Щигровского уезда (Гамлет Шчыгроўскага павета)
Долгие версты войны (Доўгія вёрсты вайны)
Лесные качели (Лясныя арэлі)
Маленький сержант (Маленькі сяржант)
Надежный человек (Надзейны чалавек)
Приключения Буратино (Прыгоды Бураціна)
Факт биографии (Факт біяграфіі)

1976
Венок сонетов (Вянок санетаў)
Воскресная ночь (Нядзельная ноч)
Время выбрало нас (1-2 серии) (Нас выбраў час (1-2 серыі))
Всего одна ночь (Усяго адна ноч)
Легко быть добрым (Лёгка быць добрым)
Пастух Янка (Пастух Янка)
По секрету всему свету (Па сакрэту ўсяму свету)
Про дракона на балконе, про ребят и самокат (Пра дракона на балконе, пра рабят і самакат)
Спроси себя (Спытай сябе)
Сын председателя (Сын старшыні)

1977
В профиль и анфас (У профіль і анфас)
Волки (Ваўкі)
Большая любовь Н.П.Чередниченко (Вялікае каханне М.П.Чараднічэнкі)
Берега (Берагі)
Встреча па далеком меридиане (Сустрэча на далёкім мерыдыяне)
Гарантирую жизнь (Гарантую жыццё)
Про Красную Шапочку. Продолжение старой сказки (Пра Чырвоную Шапачку. Працяг старой казкі)
Птицы на снегу (Птушкі на снезе)
Семейные обстоятельства (Сямейныя абставіны)
Три веселые смены (Тры вясёлыя змены)
Черная береза (Чорная бяроза)

1978
Антонина Брагина (Антаніна Брагіна)
Белый аист летит (Белы бусел ляціць)
Время выбрало нас (3-5 серии) (Нас выбраў час (3-5 серыі))
Встреча в конце зимы (Сустрэча ў канцы зімы)
Горсть солнечных лучей (Жменя сонечных промняў)
Дебют (Дэбют)
Дожди по всей территории (Дажджы па ўсёй тэрыторыі)
Живой срез (Жывы зрэз)
Обочина (Узбочына)
Поговорим, брат... (Пагаворым, брат...)
Прошлогодняя кадриль (Леташняя кадрыля)
Пуск (Пуск)
Расписание на послезавтра (Расклад на паслязаўтра)
Рядом с комиссаром (Побач з камісарам)

1979
Голубой карбункул (Блакітны карбункул)
День возвращения (Дзень вяртання)
Дикая охота короля Стаха (Дзікае паляванне караля Стаха)
Железные игры (Жалезныя гульні)
Задача с тремя неизвестными (Задача з трымя невядомымі)
Звон уходящего лета (Звон адыходзячага лета)
Капитан Соври-Голова (Капітан Схлусі-Галава)
Красный велосипед (Чырвоны веласіпед)
Примите телеграмму в долг (Прыміце тэлеграму ў доўг)
Родное дело (Родная справа)
Соседи (Суседзі)
Точка отсчета (Пункт адліку)
Удивительные приключения Дениса Кораблева (Незвычайныя прыгоды Дзяніса Караблёва)

1980
Братья Рико (Браты Рыка)
Буквы на мраморе (Літары на мармуры)
Возьму твою боль (Вазьму твой боль)
Все деньги с кошельком (Усе грошы з кашальком)
Государственная граница. Фильм первый: «Мы наш, мы новый...» (Дзяржаўная мяжа. Фільм першы: «Мы наш, мы новы...»)
Государственная граница. Фильм второй: Мирное лето 21-го года... (Дзяржаўная мяжа. Фільм другі: Мірнае лета 21-га года...)
Живая душа (Жывая душа)
За тремя волоками (За трыма волакамі)
Молодой дубок (Малады дубок)
Первой по росе прошла красавица (Першай па расе прайшла прыгажуня)
Половодье (Паводка)
Праздник фонарей (Свята ліхтароў)
Прикажи себе (Загадай сабе)
Свадебная ночь (Вясельная ноч)
Тихие троечники (Ціхія троечнікі)
Третьего не дано (Трэцяга не дадзена)
Троянский конь (Траянскі конь)

1981
Андрей и злой чародей (Андрэй і злы чарадзей)
Дочь командира (Дачка камандзіра)
Его отпуск (Яго адпачынак)
Единственный мужчина (Адзіны мужчына)
Затишье (Зацішша)
Контрольная по специальности (Кантрольная па спецыяльнасці)
Люди на болоте (Людзі на балоце)
Наше призвание (Наша прызванне)
Паруса моего детства (Ветразі майго маленства)
Проданный смех (Прададзены смех)
Раскиданное гнездо (Раскіданае гняздо)
Фруза (Фруза)

1982
Апейка (Апейка)
Багряная трава (Барвовая трава)
Государственная граница. Фильм третий: Восточный рубеж (Дзяржаўная мяжа. Фільм трэці: Усходні рубеж)
Давай поженимся (Давай пажэнімся)
Дыхание грозы (Подых навальніцы)
Иван (Іван)
Кафедра (Кафедра)
Культпоход в театр (Культпаход у тэатр)
Личные счеты (Асабістыя рахункі)
Полигон (Палігон)
С кошки все и началось... (З кошкі ўсё і пачалося...)
Чужая вотчина (Чужая бацькаўшчына)

1983
Белые Росы (Белыя Росы)
Водитель автобуса (Вадзіцель аўтобуса)
Дело для настоящих мужчин (Справа для сапраўдных мужчын)
Жил-был Петр (Жыў-быў Пётр)
Как я был вундеркиндом (Як я быў вундэркіндам)
Конец бабьего лета (Канец бабінага лета)
Незнакомая песня (Незнаёмая песня)
Обуза (Абуза)
Сад (Сад)
Сказка о звездном мальчике (Казка пра зорнага хлопчыка)
Снег (Снег)
Черный замок Ольшанский (Чорны замак Альшанскі)
Этот негодяй Сидоров (Гэты нягоднік Сідараў)

Все беларусские фильмы (1926-1983). Каталог-справочник   Все беларусские фильмы (1926-1983). Каталог-справочник
Галоўная старонка   Галоўная старонка
Даслаць ліст адміністратару Заўважылі недакладнасьць?
Паведаміце нам!
    (с) Электронная Энцыкляпэдыя, 2003-2017